Spis treści
Zaktualizowano:
Kawa Starbucks w Biedronce kosztuje od ok. 25 zł za 200 g i ok. 30 zł za 250 g kawy ziarnistej lub mielonej. Napój gotowy 220 ml kosztuje regularnie 7,89 zł, a w promocji 1+1 spada do 3,95 zł za sztukę. Dostępność wariantów jest zmienna regionalnie i sezonowo.
Gdzie kupić kawę Starbucks w Biedronce i jakie warianty są dostępne
W sklepach Biedronki można kupić oryginalne produkty marki Starbucks. Odpowiada to na częste wątpliwości: kawa Starbucks w Biedronce nie jest podróbką ani produktem lokalnym podszywającym się pod znaną markę. Biedronka prowadzi legalną sprzedaż produktów Starbucks, co potwierdzają etykiety, logotypy i skład zgodny z globalnymi standardami. Asortyment obejmuje przede wszystkim kawę ziarnistą i mieloną z półki kawowej oraz napoje gotowe do picia, zwykle w chłodniach. Okazjonalnie, w limitowanych akcjach, pojawia się także kawa mrożona.
Przykładem napoju gotowego jest Starbucks Caramel Macchiato 220 ml. Jego skład obejmuje 20% kawy Arabica, 75% mleka o zawartości tłuszczu 1,7% i 4,7% cukru. Cena regularna to 7,89 zł za sztukę, czyli 35,86 zł/l. W promocji 1+1, przy zakupie dwóch sztuk, cena za jedną spada do 3,95 zł. To pokazuje, że oryginalne produkty Starbucks bywają w Biedronce dostępne w atrakcyjnych cenach.
Warianty kawy Starbucks w Biedronce warto rozróżnić według formy: ziarnista, mielona, napoje gotowe do picia i okazjonalnie mrożona. Dostępność konkretnych pozycji różni się w zależności od sklepu i regionu. Kawa ziarnista i mielona to zwykle pozycje stałe, natomiast napoje gotowe oraz mrożone mają charakter bardziej zmienny. Warto śledzić gazetki promocyjne i aplikację Biedronki, ponieważ asortyment bywa rotowany, a część wariantów pojawia się sezonowo.
Kawa ziarnista Starbucks w Biedronce — gramatura, stopień palenia i cena regularna
Kawa ziarnista Starbucks w ofercie Biedronki występuje w kilku wariantach. Podstawowe rozróżnienie dotyczy gramatury: najczęściej dostępne są opakowania 200 g i 250 g. W niektórych sklepach można trafić na większe paczki, np. 1 kg, ale ich dostępność jest ograniczona i zależy od regionu. Gramatura bezpośrednio wpływa na cenę regularną, omówioną poniżej.
Stopień palenia zależy od linii. Na półkach znajdziemy kawy jasno palone (Blonde Roast), średnio palone (Medium Roast) i ciemno palone (Dark Roast). Ciemne palenie reprezentuje np. Starbucks Espresso Roast, który dobrze sprawdza się w ekspresach ciśnieniowych. Starbucks House Blend to z kolei średni stopień palenia, uniwersalny do dripu i french pressu. Jasne palenie, czyli Blonde Roast, ma delikatniejszy smak i wyższą kwasowość.
Marka Starbucks pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale kawa ziarnista sprzedawana w Biedronce jest palona w Europie – najczęściej w Holandii. Informację o miejscu palenia znajdziesz na opakowaniu. Cena regularna zależy od gramatury i wariantu: za 200 g zapłacisz zwykle około 25 zł, a za 250 g około 30 zł. Ceny mogą się różnić, dlatego przed zakupem warto porównać oferty i sprawdzić aktualne promocje.
Kawa mielona i mrożona Starbucks w Biedronce — dostępność sezonowa i ceny
Kawa mielona Starbucks to zwykle stały element półki kawowej w Biedronce, choć konkretne linie pojawiają się rotacyjnie. Najczęściej spotkasz opakowania 200 g i 250 g; cena wynosi około 25 zł za 200 g i około 30 zł za 250 g. W promocjach bywa niższa, więc przed zakupem warto sprawdzić gazetkę lub aplikację.
Kawa mrożona Starbucks w Biedronce ma charakter sezonowy i pojawia się okazjonalnie – nie jest tak przewidywalna jak kawa mielona czy ziarnista. Znacznie częściej w chłodniach znajdziesz gotowe napoje kawowe w butelkach lub puszkach, np. wariant 220 ml. Cena regularna takiego napoju to 7,89 zł za sztukę, czyli 35,86 zł/l. W akcji 1+1, przy zakupie dwóch sztuk, cena spada do 3,95 zł za sztukę. Jeśli szukasz kawy mrożonej Starbucks w Biedronce, potraktuj te napoje jako alternatywę: podawane schłodzone lub z lodem, ale dostępne głównie w wybranych sklepach i limitowanych promocjach.
- Mielona: 200 g – ok. 25 zł, 250 g – ok. 30 zł; ceny zależą od linii i promocji.
- Mrożona/butelkowana: sezonowo, w chłodniach; regularnie 7,89 zł/szt. za 220 ml, w 1+1 po 3,95 zł/szt.
- Dostępność: sprawdzaj lokalną Biedronkę, bo asortyment mrożonych bywa różny w regionach.

Porównanie wariantów kawy Starbucks w Biedronce z innymi kawami ziarnistymi
Zestawienie poniżej pełni funkcję tabeli porównawczej w formie listy. Uwzględnia cenę, wagę opakowania, kraj pochodzenia, stopień palenia oraz ocenę smaku i ocenę konsumentów. Dla kawy Starbucks w Biedronce kluczowe są warianty ziarniste i mielone, a obok nich inne kawy ziarniste z półki Biedronki oraz standardowa oferta Starbucks.
- Kawa Starbucks w Biedronce – ziarnista 200 g: cena regularna ok. 25 zł; waga 200 g; pochodzenie: marka Starbucks (USA), palona najczęściej w Europie, m.in. w Holandii; stopień palenia: Blonde Roast, Medium Roast lub Dark Roast; smak zależny od linii – jasne bywa delikatniejsze i kwasowe, ciemne mocniejsze, średnie uniwersalne. Ocena konsumentów: brak jednej zbiorczej oceny przy produkcie.
- Kawa Starbucks w Biedronce – ziarnista 250 g: cena regularna ok. 30 zł; waga 250 g; pochodzenie i palenie jak wyżej; stopień palenia: wybór zależny od dostawy; smak podobny jak w 200 g, ale większa paczka poprawia koszt jednostkowy.
- Kawa Starbucks w Biedronce – mielona 200 g: cena ok. 25 zł; waga 200 g; pochodzenie: Starbucks, palona w Europie; stopień palenia: zależny od wariantu; smak: wygodna do przelewów, bez potrzeby mielenia. Ocena konsumentów: zależy od preferowanej metody parzenia.
- Kawa Starbucks w Biedronce – mielona 250 g: cena ok. 30 zł; waga 250 g; pochodzenie i palenie jak wyżej; stopień palenia: zwykle średni lub ciemny; smak: bardziej opłacalna gramatura przy stałym spożyciu.
- Inne kawy ziarniste w Biedronce: porównuj etykiety, bo cena, waga, kraj pochodzenia i stopień palenia zmieniają się regionalnie. Część marek oferuje 200–250 g i palenie jasne, średnie lub ciemne; ocena konsumentów bywa przypisana do konkretnej linii, nie do całej marki.
- Standardowa oferta Starbucks poza Biedronką: częściej obejmuje szerszy wybór pochodzeń i edycji limitowanych, ale podstawowe gramatury 200–250 g oraz stopnie palenia pozostają zbliżone. Cena zależy od kanału sprzedaży, dlatego kawa Starbucks w Biedronce wyróżnia się relacją ceny do gramatury.
W praktyce najwięcej daje porównanie ceny za 100 g oraz stopnia palenia. Dla kawy ziarnistej Starbucks w Biedronce punktem odniesienia są ok. 25 zł/200 g i ok. 30 zł/250 g, a dla innych kaw ziarnistych – aktualna etykieta i gazetka.

Kalkulacja ceny jednostkowej i kosztu filiżanki kawy Starbucks z Biedronki
Dla kawy ziarnistej i mielonej Starbucks z Biedronki punkt wyjścia stanowi cena regularna: ok. 25 zł za 200 g i ok. 30 zł za 250 g. Po przeliczeniu wygląda to tak:
- 200 g za 25 zł: 25 zł / 200 g = 0,125 zł/g, czyli 12,50 zł/100 g i 125 zł/kg.
- 250 g za 30 zł: 30 zł / 250 g = 0,12 zł/g, czyli 12,00 zł/100 g i 120 zł/kg.
Większe opakowanie obniża koszt kilograma o 5 zł, a każda promocja w gazetce Biedronki działa proporcjonalnie. Dlatego przy półce warto patrzeć na cenę za 100 g, nie tylko na cenę opakowania.
Koszt pojedynczej filiżanki zależy od ilości użytej kawy. Przy standardowych porcjach:
- 7 g: 200 g/25 zł = 0,88 zł; 250 g/30 zł = 0,84 zł.
- 8 g: 1,00 zł; 0,96 zł.
- 10 g: 1,25 zł; 1,20 zł.
Domowa filiżanka kawy Starbucks w Biedronce z tych opakowań kosztuje więc ok. 0,84–1,25 zł. Na tle kawiarni Starbucks, gdzie do ceny napoju dochodzi obsługa i lokal, to ułamek wydatku. W porównaniu z innymi markami w Biedronce decyduje cena za kilogram: 120–125 zł/kg to półka średnia; promocje mogą zbliżyć Starbucks do tańszych ziaren, ale regularnie nie jest to najtańsza opcja.
Dla napoju gotowego 220 ml kalkulacja wygląda inaczej. Cena regularna 7,89 zł za butelkę to 35,86 zł/l, czyli 3,59 zł/100 ml. W promocji 1+1, gdy sztuka kosztuje 3,95 zł, daje to 17,95 zł/l i 1,80 zł/100 ml. Koszt jednej porcji równa się cenie butelki: 7,89 zł regularnie albo 3,95 zł w akcji.
Jeśli liczy się koszt filiżanki, kawa mielona lub ziarnista Starbucks z Biedronki wygrywa przy 0,84–1,25 zł za porcję. Butelkowany napój jest wygodny, a w promocji 1+1 atrakcyjny, ale w przeliczeniu na litr pozostaje droższy. Przy codziennym piciu większe opakowanie 250 g daje lepszy stosunek zł/kg niż 200 g.
Promocje w Biedronce na kawę Starbucks — kiedy cena jest najniższa
W Biedronce kawa Starbucks najczęściej tanieje, gdy trafia do gazetki lub akcji aplikacyjnej. To zwykle krótkie okna – kilka dni, weekend albo tydzień – więc warto zapisywać ulubione warianty i sprawdzać nową gazetkę w poniedziałek lub środę. Osobno traktuj dostawy limitowane: pojawiają się rzadko i schodzą szybciej niż standardowa półka.
- Gazetka: szukaj oznaczeń rabatu przy cenie regularnej 7,89 zł za napój 220 ml. Przelicznik 35,86 zł/l pomaga ocenić, czy obniżka jest realna.
- Akcje 1+1: przy zakupie dwóch sztuk cena za sztukę wynosi 3,95 zł. To jeden z najniższych progów – kupuj, jeśli wypijesz oba w terminie.
- Aplikacja: rabat bywa ukryty w kuponie lub pojawia się dopiero przy kasie; zeskanuj aplikację przed płatnością.
- Wyprzedaże: Starbucks bywa objęty obniżką lub wyprzedażą przy zmianie asortymentu, końcówkach serii i sezonowych dostawach. Wtedy cena może zejść poniżej standardowej, ale dostępność jest losowa.
Planuj zakup, gdy łączysz gazetkową obniżkę z 1+1 lub kuponem. Wtedy cena za 220 ml jest najniższa, a ryzyko przepłacenia maleje.
Najczęstsze pytania o kawę Starbucks w Biedronce — odpowiedzi
- Czy kawa Starbucks w Biedronce to oryginalny produkt? Tak – napoje i kawy sprzedawane w Biedronce pod marką Starbucks są sygnowane przez tę firmę. Gotowy napój Caramel Macchiato 220 ml to produkt butelkowy, a nie kawa parzona na miejscu. To oryginalne opakowanie, ale nie zamiennik kawiarni.
- Czym różni się od kawy ze sklepu Starbucks? Napój z Biedronki to gotowa propozycja na zimno lub w formie dostępnej na półce. Skład Caramel Macchiato 220 ml opiera się na mleku – stanowi ono 75% składu i ma 1,7% tłuszczu. Kawa Arabica to 20% składu, a cukier 4,7%. W kawiarni Starbucks napój powstaje na bieżąco z espresso i dodatków, dlatego smak i temperatura mogą się różnić.
- Jakie warianty można dostać? W Biedronce pojawiają się napoje Starbucks 220 ml, m.in. Caramel Macchiato. Asortyment bywa zmienny regionalnie i sezonowo, więc kawa Starbucks w Biedronce może wyglądać inaczej w dwóch sklepach. Najlepiej sprawdzić gazetkę lub lokalną półkę.
- Czy cena regularna jest wysoka? Caramel Macchiato 220 ml kosztuje regularnie 7,89 zł za sztukę. W przeliczeniu daje to 35,86 zł/l. To więcej niż domowa kawa ziarnista, ale zwykle mniej niż napój na wynos w kawiarni.
- Jaka promocja daje najniższą cenę? Najlepiej wypada akcja 1+1: przy zakupie dwóch sztuk cena za sztukę wynosi 3,95 zł. To wyraźny spadek względem 7,89 zł regularnie. Łącz 1+1 z gazetką albo kuponem w aplikacji, jeśli chcesz upolować najniższy próg.
- Czy cena różni się między sklepami? Cena regularna może być podana w aplikacji i gazetce Biedronki, ale dostępność promocji zależy od regionu i terminu. Dlatego przed większym zakupem sprawdź aktualną gazetkę oraz cenę przy półce.
Najczęstsze pytania
Ile w Biedronce kosztuje?
W Biedronce kawa Starbucks kosztuje ok. 25 zł za 200 g i ok. 30 zł za 250 g, a napój gotowy 220 ml 7,89 zł. W promocji 1+1 cena spada do 3,95 zł za sztukę.
Ile kosztuje kawa ze Starbucksa?
Kawa ziarnista i mielona Starbucks w Biedronce kosztuje ok. 25 zł/200 g i ok. 30 zł/250 g. Napój gotowy 220 ml to 7,89 zł, a w promocji 1+1 – 3,95 zł/szt.